Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky

 

Advent nám letos s Amorkem začal v neděli 2.12.2018 Mezinárodní výstavou psů v Praze. Posuzovala p. rozhodčí Mlada Svobodová a Amorek si ve třídě šampionů vyběhal krásné 2. místo - V2,res.CAC.(fotky z odpolední procházky ZDE).


Podzimní klubová výstava se konala 20.10.2018 v Kladně. Posuzoval irský rozhodčí Paul Battigan. Byli jsme v nejvíc obsazené otevřené třídě, kde soutěžilo 14 krásných psů. Hodnocení bylo dlouhé a začalo až odpoledne po druhé hodině, takže to byla zkouška trpělivosti pro psy i páníčky. Amorek dostal ocenění Výborný a krásný posudek (vynikající sobol, excelentní substituce, krásný kožíšek..), ale na titul CAC nedosáhl. Bylo to pěkné, chyběl nám ale brácha Arpád -  ve třídě štěňat jsme však viděli  jeho šikovné potomky Celestina a Carmen od Hamerského rybníka a Miu Gold od Dennynky.Také pejska Bodie Gold See The Lights od strýce Goofyho Gold od D. Víc ve fotogalerii- za ty z kruhu děkujeme L. Duškové, J. Svobodovi a J.Křivánkovi.


V sobotu 9.6.2018 jsem byla na návštěvě v chovatelské stanici Od Dennynky a obdivovala jsem štěňátka - Amorkova synovce jménem Marley Gold od Dennynky a neteř jménem Mia Gold od Dennynky, po bráchovi Arpádovi Gold Vorašif. Jsou krásní, milí, bystří -prostě super! Vzaly jsme je na krátkou procházku, kde i s maminkou Calamity Jane New Marton budili obdiv. Ještě jsme  zastihly také velmi krásnou, o 14 dní starší bluemerle fenku Lady Jane Blue od Dennynky, která právě odjížděla do nového domova na Moravu. Fotogalerie- za foto patří dík Radce Korábečné.

O víkendu 2. a 3.6. 2018 jsme byli na klubové výstavě v Humpolci. Rozhodovali angličtí rozhodčí Steve Barrett -v sobotu a Cheryl Lockett v neděli. Byli při posuzování psů původem z jejich země ještě o něco přísnější než jsme očekávali, takže ocenění Výborný a titulů bylo po oba dny velmi málo. Amorek byl  v sobotu v početně obsazené otevřené třídě tentokrát VD a v neděli pak ve třídě vítězů VD4. Výborně se předvedla a prosadila v konkurenci po oba dny Amorkova  neteř  (po bráchovi Arpádovi) Bohemia Abby Anything More, která v obou dnech získala Výbornou - v sobotu V3, v neděli V2. Děkujeme za fotografie Jiřímu Křivánkovi, Lucii Duškové, Jiřímu Svobodovi a Radce Korábečné ! (fotogalerie)

5.5.2018 Letošní výstavní sezonu jsme zahájili na Mezinárodní výstavě v Praze. Amorek získal ve třídě šampionů ocenění Výborný - fotky (po výstavě) ve fotogalerii.

28.9.2017 se konala v Mladé Boleslavi jubilejní 70.speciální klubová výstava. Byl krásný den a přestože jsme neuspěli tak, jak bychom si přáli, odjížděli jsme v dobré náladě z krásně připraveného zázemí, z hezkých setkání, z mimořádné tomboli v prospěch kolií v nouzi i různých dobrot k ochutnání. Posuzovala švédská rozhodčí Natalja Skalin. V silně obsazené otevřené třídě  8 psy Amorek  získal 4.místo s oceněním VD  kvůli probíhajícímu línání srsti.. Nicméně velmi pochválila jeho nádherný výraz. Barborka si s Amorkem užila  přehlídku šampionů, ve které dostali krásnou kokardu s jeho jménem a nejvyšším oceněním, GCH - Grand Champion. Amorkův bratr Arpád, který je i mezinárodní šampion, získal v třídě čestné ocenění V3. Fotogalerie - za krásné fotky z výstaviště děkujeme Radce Korábečné a za fotky z kruhu a  přehlídky šampionů Jiřímu Křivánkovi. 

24.6.2017 bylo zase pořádný horko, ale  my se vypravili na MVP do Brna. Amorek od rozhodčího Vladimíra Javorčíka (Sk) dostal v třídě otevřené V2, ResCAC.  Viděl se se svoji  neteří Anny See the Ligts - V3. Potěšilo nás, že hodně  lidí přišlo Amorka obdivovat, děti si ho hladily a byly nadšené z jeho kožíšku. Fotky ve fotogalerii - děkuji za ně Radce Korábečné. 

V horkou sobotu 3.6.2017 jsme byli na Klubové výstavě v Humpolci ve třídě vítězů. Konkurence byla velká, samí krásní psi. Amorek získal ocenění "výborný", ale bez umístění na prvních pozicích. Velmi důkladně a poměrně přísně posuzovala irská rozhodčí, p. Karen Mc Devitt. Fotky ve fotogalerii.

V sobotu 4.2.2017 jsme s Ejmískem zahájili  ve třídě šampionů letošní výstavní rok, a to  na Mezinárodní výstavě psů v  Brně. Posuzovala Beata Petkevica (Slovinsko), která Ejmíka pochválila mimo jiné za krásný hustý kožíšek. Rozhodovala se mezi 2. a 3. místem, ale nakonec pozice Výborný 3 zůstala nám - fotogalerie.  

Nové zimní fotky (prosinec 2016, začátek ledna 2017) naleznete ve fotogalerii.

Neváhejte nás kontaktovat, pokud máte zájem o krytí našim krásným a výstavně úspěšným psem (BIS Baby, JuniorŠampion, Šampion, GrandŠampion) - více  o Amorkovi naleznete také v letáčku ve fotogalerii v souboru z 25.4.2015 a v záložce O mně.